Як готувати | купити каву свіжого обсмаження в YAKAVA

Існує багато методів приготування кави — від звичного домашнього запарювання в чашці до сифона чи пуровера. Як вибрати каву для конкретного методу приготування і як визначитися, який метод вам подобається найбільше?

Можна, звісно прогулятися кав’ярнями, скуштувати каву різних методів заварювання і вибрати підхожий, потім купити таке обладнання додому й насолоджуватися улюбленою філіжанкою, коли заманеться.

Є інший шлях — визначитися з основними вимогами до смаку, балансу гірчинки і кислинки та щільності напою і від цього відштовхуватися. Взагалі, немає жодних правил: правильна кава для вас — це та, яка вам подобається. Не більше й не менше. Тільки ви визначаєте, смакує вам кава чи ні. Якщо смакує, чудово — ви на правильному шляху. Якщо ні, думаємо, що саме не подобається і, зробивши висновки, йдемо далі. Шлях, як правило, веде до світла. Світла в кольорі обсмаження.

Ми всі, принаймні переважна більшість нас, починали з темного обсмаження — солодкого, щільного, з виразною гірчинкою. Це початок шляху пізнання кавового світу. Згодом, коли чорна кава починає зливатися з буденністю, ми воліємо чогось нового. Починаються пошуки з виходом за межі темного обсмаження. Нерідко — саме так було і в мене — перше знайомство рецепторів з інтенсивною кавовою кислинкою шокує. Це незвично і, мабуть, несмачно. А чому несмачно? Адже ми всі любимо яблука, апельсини, ананаси чи, скажімо, манго. У цих фруктах теж є кислинка, а в перших двох навіть насичена і яскрава кислота. Проте це смачно.

Отже, залишається незвичність. Вихід за рамки того, до чого звик і де почуваєшся комфортно. Так, залишати свою зону комфорту щонайменше неприємно. І стереотип, нав’язаний корпораціями-гігантами, ніби кава має бути чорна й гірка, надійно засів у головах.

Ці корпорації не можуть інакше, їм доводиться вбити в каві всі смаки, щоб вона зберігалася якомога довше, щоб долежала, дочекалася своїх покупців. Саме долежала, не дожила, бо там немає життя. Та й смаку вже немає — тільки гірчинка перепалу і доза кофеїну. Купили каву, принесли додому, відкрили вакуумну упаковку і добили каву киснем — усе. Через два дні у відкритій пачці ні смаку, ні аромату. Знайомо? Кава після обсмаження живе два місяці. Смачніше свіже. Завжди.

Дехто так і залишиться на початку шляху до світла. Той, хто піде далі, відкриватиме нові обрії цього цікавого і багатого світу, нові смаки та невпинно рухатиметься вперед. Здається, ця дорога без кінця, і когось, хто йде попереду, вже й не видно. Однак це цікава й захоплива подорож, сповнена приємних людей і яскравих смаків, теплих розмов за філіжанкою улюбленої кави, а ще просто думок і таких важливо відвертих розмов із самим собою.

Запам’ятайте, немає правильного і неправильного — є ви і ваші вподобання.

Ми пропонуємо вам загальні рекомендації щодо кави і методів її приготування, поради з нашого власного досвіду. А ви, своєю чергою, використовуючи свої рецептори, експериментуйте і шукайте. Впевнені, ви знайдете улюблену й найсмачнішу!

кошик

вхід

Реєстрація

реєстрація

* – поля, обов'язкові для заповнення

КубаСЕРРАНО ЛЕВАДО СУПЕРІОР

0